X Jurajskie Zawody Samolotowe tradycyjnie zakończą sezon

Aeroklub Częstochowski razem z firmą Unimot zapraszają wszystkich pilotów do udziału w jubileuszowej, X edycji Jurajskich Zawodów Samolotowych. Od kilku lat impreza poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym w Bieszczadach. W tym roku rywalizacja na podczęstochowskim niebie zaplanowana jest od 29 września do 1 października.

Zawody będą rozgrywane w załogach jedno- i dwuosobowych. W ramach rywalizacji piloci mają wykonać dwie konkurencje nawigacyjne. Każda będzie zakończona próbą lądowania na celność.

Załogi, które najlepiej poradzą sobie z zadaniami, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Premiowane będą trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji ogólnej, najlepsza załoga rodzinna, najlepszy skład amatorski i najmłodsza załoga.

Zawody każdego roku cieszą się sporo popularnością wśród krajowych pilotów. W ubiegłym roku wystartowało 15 załóg. Organizowane są w czasie, kiedy znamy rozstrzygnięcia krajowych i międzynarodowych zawodów mistrzowskich. Jurajskie są więc spotkaniem podsumowującym sezon. Pozwalają też na konfrontację „starych” mistrzów z lotniczym narybkiem. Ale sportowa rywalizacji, choć istotna, nie jest głównym założeniem imprezy. To przede wszystkim spotkanie przyjaciół, lotniczych rodzin i ludzi, których łączy prawdziwa pasja.

Każdego roku akcentem kończącym zawody jest Jurajska Biesiada.

Zapraszamy do wypełnienia karty zgłoszeniowej. Szczegółowe informacje znajdują się w piśmie organizacyjnym i regulaminie imprezy.

Pismo org wykon 52017
Regulamin sportowy zawodów
WZÓR ZGŁOSZENIA